O PRZEDSZKOLU

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Opiekunowie! Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom i pracownikom, otwartą na ich potrzeby. Nasze przedszkole położone jest w pięknej, cichej okolicy domków jednorodzinnych, z dala od ruchu komunikacyjnego i zgiełku ulic. Rosnący tuż obok las zapewnia nam przez cały rok świeże powietrze a zarazem jest wspaniałym miejscem codziennych spacerów i bogatym naturalnym źródłem poszerzania wiedzy przyrodniczej.

Przedszkole posiada trzy sale dydaktyczne dla dzieci. Sale są przestronne, widne, przytulne, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne. Każda z sal wyposażona jest w kąciki do zabaw odpowiednio dostosowane do wieku i zainteresowań przedszkolaków oraz we własną łazienkę. W przedszkolu znajdują się również – kuchnia, gabinet dyrektora, szatnia dla dzieci, korytarz oraz pomieszczenia socjalne.

Przedszkole zatrudnia kadrę pedagogiczną posiadającą wysokie kwalifikacje pedagogiczne, a także kwalifikacje specjalistyczne w zakresie: terapii pedagogicznej, logopedii, gimnastyki korekcyjnej. Kadra tworzy życzliwy i rzeczowy klimat współdziałania. Systematycznie doskonali organizację i przebieg procesów wspomagania i edukacji dzieci. Dyrektor motywuje nauczycieli do pracy na wysokim poziomie poprzez uruchomienie procedury oceniania i nagradzania.

Nasze przedszkole wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom dotyczącym organizacji czasu oraz opieki ukochanych podopiecznych. Dzieci w naszej placówce czują się szczęśliwe. Mają dużo swobody w zabawach i zajęciach. Nauczyciel jest pomocnikiem i przewodnikiem w indywidualnym rozwoju. Cele edukacyjne i wychowawcze są realizowane w trakcie codziennych sytuacji w zabawie i zajęciach. Praca z małymi dziećmi wymaga ciągłego czuwania nad wychowankami, umiejętności ukazywania walorów każdego dziecka, podkreślania jego pozytywnych cech, intuicji i zaufania do dzieci, dlatego też przed naszym personelem stawiamy wysoka poprzeczkę. Dużą wagę przywiązujemy do rozwoju osobowości dziecka z zachowaniem jego autonomii i szacunku wobec samego siebie, innych dzieci a także w relacjach dorosły – dziecko. Przedszkole jest miejscem, w którym każdy maluch odnajdzie to czego potrzebuje. Relacje z dziećmi budujemy na płaszczyźnie wspólnego zaufania i partnerstwa. Tworzymy rodzinę, a przedszkole staję się drugim domem, miejscem bezpiecznym, pełnym uśmiechu, radości i spontaniczności. Czas spędzony wspólnie jest okresem niezapomnianym, radosnym trudem wzrastania, bajkowym przeżyciem i wspaniałym dzieciństwem.